Çevre, Kitap

ABD Çevre Koruma Ajansı (USEPA) Ücretsiz Yayınları


ABD Çevre Koruma Ajansı (USEPA) çevre mühendisliği alanında en kapsamlı bilgiye ulaşılabilecek referans sitelerden biri. Ancak, farklı konu başlıklarında çok sayıda ofis, bölge ofisleri, araştırma departmanları derken USEPA web sitesi o denli büyük ki,  sitede yolumuzu sıklıkla kaybedebiliyoruz. Uzun yıllardır hizmet veren Ajans’ın yayınladığı binlerce referans yayın var; ve çoğu zaman aradığımız konu başlığıyla ilgili yayınlara ulaşmak çok da kolay olmuyor.

Bu noktadan hareketle hayata geçirilen Çevre Yayınları Hizmet  Merkezi (National Service Center for Environmental Publications -  NSCEP) ABD Çevre Koruma Ajansı (USEPA)’nın yayınladığı tüm basılı ve digital yayınlara ulaşım için hazırlanmış bir internet kapısı.

Çevre Yayınları Hizmet Merkezi NSCEP Ne Tür Hizmetler Sunuyor?

Çevre Yayınları Hizmet  Merkezi (NSCEP)‘de halen baskısı tükenmemiş 7000 basılı ve 30000 digital yayın var. Bu yayınlar, kitap, sempozyum bildiriler kitapları, el kitapları vb.

Çevre Yayınları Hizmet  Merkezi (NSCEP) bu yayınlar içinde basit ve detaylı arama yapma olanağı yanında konu başlığıına göre tüm kitapları listeleme olanağı sağlıyor.

Digital yayınları web üzerinden okuma veya PDF olarak indirme imkanımız var. Basılı ve ücretsiz yayınları ise yine Çevre Yayınları Hizmet  Merkezi (NSCEP) üzerinden temin etmek mümkün.

Not: Basılı kitap gönderimi için bir gönderide en fazla 5 adet yayın isteme sınırlaması uygulanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s