Bilgisayar - İnternet, Ubuntu, Yazılım

Ubuntu’ya KDE Oyunlarının KurulmasıUbuntu ilk kurulumunda hazır gelen ofis paketi (OpenOffice) ve Firefox tarayıcısı yanında güzel pekçok oyun ile birlikte bizlere sunuluyor. Ancak oyun severler için zamanla bu oyunlar yetersiz kalabiliyor yada bu oyunlara yenileri ekleyerek Ubuntu’daki oyun seçenekleri arttırılmak isteniyor.

Ubuntu‘ya yeni oyunlar yüklemek için pekçok seçeneğimiz var. İlk olarak değerlendirilebilecek seçenek ise KDE‘nin geliştirdiği oyunlar. Çünkü hem bu oyunlar ücretsiz hem de Ubuntu içinde kurulumu oldukça kolay.

Kurulum

Kurulum için ise 2 farklı yol izleyebilirsiniz.

(1) Tüm KDE Oyunlarını Yüklemek. Tüm KDE oyunlarını tek bir paket olarak kurmak ilk seçeneğimiz. Bu şekilde tüm KDE oyunları Ubuntu sisteminize ekleniyor. Bu kurulum için Ubuntu‘nun yazılım paketleri yönetim arabirimi olan Synaptic Package Manager’da kdegames paketini bularak yükle demeniz yeterli.

(2) Beğendiğiniz Oyunları Yükelemek. KDE Oyunları web sitesini ziyaret edip oyunları tek tek inceleyebilirsiniz. Burada beğendiğiniz oyunları yine Ubuntu‘nun yazılım paketleri yönetim arabirimi olan Synaptic Package Manager’da ismi ile arayıp yüklemeniz mümkün.

İşte beğenerek oynayabileceğiniz birkaç oyun…

KBreakout

KDiamond

KMahjongg

KSudoku

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s