Bilgisayar - İnternet, İnternet

Graph.tk – Online Grafik Çizimi Web Uygulaması


Görsel

Online olarak grafik çizmek için geliştirilmiş oldukça pratik ve kullanışlı bir site / araç graph.tk. Excel benzeri bir masaüstü grafik hazırlama programına alternatif bir yazılım değil elbette. graph.tk daha çok matematiksel ifadelerle ve onların grafikleriyle uğraşanların işine yarayacak bir araç. graph.tk verdiğiniz her türlü bağıntının grafiğini anında ekranınıza getiren bir web uygulaması.

Web Uygulaması (Web Apss)

Özellikle Google Chrome’un desteği (tanıtımı) ile hayatımıza daha fazla girmeye başlayan yeni bir uygulama türü var: Web Uygulamaları (Web Apss). Bunlar herhangi bir kurulum gerektirmeden tarayıcı üzerinden HTML5 özellikleriyle çalıştırılabilen uygulamalar. Online not tutabileceğiniz küçük uygulamalardan online bir ofis yazılımı paketine dek çok geniş bir aralıkta web uygulamaları var. Aslına bakarsanız masaüstünde kullandığımız pek çok uygulamanın bir web uygulama alternatifi var. Bu tür uygulamaları Google Chrome Web Store‘da bulabilirsiniz.

graph.tk Özellikleri

Yukarıda da bahsettiğim gibi, matematiksel ifadelerle ve onların grafikleriyle uğraşanların işine yarayacak bir araç olan  graph.tk başarılı ve kullanışlı bir web uygulaması. Birden çok bağıntıya ait grafiği aynı anda çizme ve her türlü bağıntıyı yazmada kolaylık sağlayan konsol özeliklerine sahip.

Sembolik matematik özelliği ile graph.tk türev, integral, ters fonksiyonları hızlı bir şekilde çizebilme yeteneğine sahip.

Görsel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s